Haldex. Dolać olej?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • spiker79
    Classic
    • 2013
    • 14

    Haldex. Dolać olej?

    no faktycznie jest coś takiego w instrukcji. Ale u mnie nie działa :P Wyłączam silnik, wyciągam kluczyk, migam długimi i nic
  • maryjan112
    Classic
    • 2012
    • 34

    #2
    Haldex. Dolać olej?

    Witam

    Mam kolejny kłopot - dylemat. Hodzi o Haldexa. Wczoraj klega wymieniał mi filtr i olej. Niestety po wstrzyknięciu oleju i zakręceniu śróbki spustowej okazało się, że nie załozyliśmy podkładki pod śróbkę. Trzeba było jeszcze raz ją wykręcić i założyć z podkładką. Niestety wyciekło przy tym jakieś 20-30 ml oleju.
    Męczy mnie teraz czy ten ubytek nie zaszkodzi haldexowi. Zastanawiam się nad kupieniem nowej puszki oleju i ponownym wstrzyknięciu pełnych 250ml.

    Ktoś może poradzić co robić?
    Zostawić tak jak jest czy też kupić nowy olej i wlać od nowa?

    Pozdrawiam
    i czekam na pomoc

    Komentarz

    • krzynol
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 10922
      • Superb II combi (3T5)
      • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
      • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

      #3
      dolać czy olać?

      ja bym dolał
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz

      • maryjan112
        Classic
        • 2012
        • 34

        #4
        Kurcze - liczyłem, że ktoś mnie uspokoi i napisze, że tak może zostć. Widze jednak, że czeka mnie kolejny "głupi" wydatek.

        [ Dodano: Wto 03 Kwi, 12 16:28 ]
        Jeżeli koniecznie układ Haldex musi mieć idealny stan oleju to mam następne pytanie.

        Normalnie w instrukcji wyczytałem, że wymieniając olej koniecznie należy najpierw wymienić filtr a potem spuścić olej i dolać nowy. Nie mam oryginalnego klucza do filtra (wczorajsze odkręcenie go i dokręcenie nowego kosztowało mnie mnóstwo trudu). Nie wiem z czego wynika ta kolejność i boję się, czy na pewno wymieniając sam olej (nie ruszając filtra oleju) wycieknie mi prawidłowa ilość oleju z układu (250 z 420ml).

        Komentarz

        Pracuję...